
Switzerland:
Super League
–:–

FC Lugano
WWWLW
vs

St. Gallen
WLLWW
- FC Lugano е без пораз на 3 натпревари по ред. Коефициент за 1X е 1.35.
- FC Lugano има 3 последователни победи. 1×2 Победа дома: 2.05.
- На последните 3 натпревари на FC Lugano имало помалку од 3 гола. Под 2.5: 2.35.
- На последните 3 натпревари на FC Lugano, барем еден тим не постигнал гол. НГ: 2.55.
Фудбалски прогнози
FC Lugano победа или реми (1X)
ГГ (Двата тима да постигнат гол)
3+ – Да има 3 или повеќе гола
FC Lugano – Последни 5 натпревари
22.11.25
FC Thun
FC Lugano
01
W
09.11.25
Basel
FC Lugano
01
W
30.10.25
FC Lugano
FC Luzern
20
W
26.10.25
Servette
FC Lugano
21
L
18.10.25
FC Lugano
FC Zurich
10
W
St. Gallen – Последни 5 натпревари
23.11.25
St. Gallen
Lausanne
10
W
09.11.25
St. Gallen
Young Boys
14
L
28.10.25
FC Sion
St. Gallen
32
L
25.10.25
St. Gallen
Grasshoppers
50
W
19.10.25
Young Boys
St. Gallen
12
W
Меѓусебни дуели
13.09.25
St. Gallen
FC Lugano
1
0
0
13.04.25
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
05.02.25
St. Gallen
FC Lugano
2
1
1
01.09.24
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
01.09.24
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
FC Lugano – Последни 5 натпревари
30.10.25
FC Lugano
FC Luzern
20
W
18.10.25
FC Lugano
FC Zurich
10
W
27.09.25
FC Lugano
Grasshoppers
21
W
17.09.25
FC Lugano
Lausanne
11
D
10.08.25
FC Lugano
Basel
31
W
Меѓусебни дуели
13.04.25
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
01.09.24
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
01.09.24
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
St. Gallen – Последни 5 натпревари
28.10.25
FC Sion
St. Gallen
32
L
19.10.25
Young Boys
St. Gallen
12
W
27.09.25
FC Zurich
St. Gallen
31
L
31.08.25
Lausanne
St. Gallen
12
W
02.08.25
Servette
St. Gallen
14
W
Меѓусебни дуели
13.04.25
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
01.09.24
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
01.09.24
FC Lugano
St. Gallen
1
1
1
Табела
| # | Клуб | ОН | П | Н | И | ДГ | ПГ | ГР | БОД | Форма |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
FC Thun |
14 | 10 | 1 | 3 | 26 | 15 | 11 | 31 | LWWWW |
| 2 |
Young Boys |
14 | 7 | 4 | 3 | 30 | 23 | 7 | 25 | WWDDW |
| 3 |
St. Gallen |
13 | 8 | 0 | 5 | 27 | 17 | 10 | 24 | WLLWW |
| 4 |
Basel |
14 | 7 | 2 | 5 | 23 | 17 | 6 | 23 | DLDWL |
| 5 |
FC Lugano |
13 | 7 | 1 | 5 | 18 | 17 | 1 | 22 | WWWLW |
| 6 |
FC Sion |
14 | 5 | 5 | 4 | 22 | 19 | 3 | 20 | DDLWL |
| 7 |
FC Luzern |
14 | 4 | 6 | 4 | 28 | 24 | 4 | 18 | DLWLD |
| 8 |
FC Zurich |
14 | 5 | 2 | 7 | 21 | 27 | -6 | 17 | DWLLL |
| 9 |
Lausanne |
14 | 4 | 4 | 6 | 25 | 22 | 3 | 16 | LDWLW |
| 10 |
Servette |
14 | 4 | 3 | 7 | 22 | 27 | -5 | 15 | DLLWW |
| 11 |
Grasshoppers |
14 | 3 | 5 | 6 | 19 | 28 | -9 | 14 | DWLDL |
| 12 |
FC Winterthur |
14 | 1 | 3 | 10 | 16 | 41 | -25 | 6 | LLWLD |











