Egypt flag
Egypt:
Premier League
–:–

Al Ahly
WWWWD

vs

Al Ittihad
WLLDL

    • Al Ahly е без пораз на 5 натпревари по ред.
    • Al Ahly има 4 последователни победи.
    • На последните 3 натпревари на Al Ahly имало најмалку 3 гола.
    • На последните 3 натпревари на Al Ahly, двата тима постигнале гол.

    Фудбалски прогнози

    Al Ahly да победи
    /

    НГ (Еден тим да не постигне гол)
    /

    0-2 – Да има помалце од 3 гола
    /




    Al Ahly – Последни 5 натпревари

    04.10.25

    Kahraba Ismailia

    Al Ahly

    24
    W

    29.09.25

    Al Ahly

    Zamalek SC

    21
    W

    23.09.25

    Haras El Hodood

    Al Ahly

    23
    W

    19.09.25

    Al Ahly

    Ceramica Cleopatra

    10
    W

    14.09.25

    Enppi

    Al Ahly

    11
    D

    Al Ittihad – Последни 5 натпревари

    03.10.25

    Al Ittihad

    El Mokawloon

    21
    W

    22.09.25

    ZED

    Al Ittihad

    10
    L

    18.09.25

    Al Ittihad

    Kahraba Ismailia

    01
    L

    12.09.25

    Pharco

    Al Ittihad

    00
    D

    29.08.25

    Al Ittihad

    Enppi

    03
    L

    Меѓусебни дуели

    22.11.24

    Al Ahly

    Al Ittihad

    1
    1

    18.06.24

    Al Ittihad

    Al Ahly

    0
    1

    07.05.24

    Al Ahly

    Al Ittihad

    4
    1

    08.07.23

    Al Ittihad

    Al Ahly

    0
    2

    12.12.22

    Al Ahly

    Al Ittihad

    3
    0

    Al Ahly – Последни 5 натпревари

    29.09.25

    Al Ahly

    Zamalek SC

    21
    W

    19.09.25

    Al Ahly

    Ceramica Cleopatra

    10
    W

    30.08.25

    Al Ahly

    Pyramids

    02
    L

    15.08.25

    Al Ahly

    Pharco

    41
    W

    15.06.25

    Al Ahly

    Inter Miami

    00
    D

    Меѓусебни дуели

    22.11.24

    Al Ahly

    Al Ittihad

    1
    1

    07.05.24

    Al Ahly

    Al Ittihad

    4
    1

    12.12.22

    Al Ahly

    Al Ittihad

    3
    0

    Al Ittihad – Последни 5 натпревари

    22.09.25

    ZED

    Al Ittihad

    10
    L

    12.09.25

    Pharco

    Al Ittihad

    00
    D

    19.08.25

    El Ismaily

    Al Ittihad

    01
    W

    08.08.25

    AL Masry

    Al Ittihad

    31
    L

    25.05.25

    Modern Sport

    Al Ittihad

    10
    L

    Меѓусебни дуели

    22.11.24

    Al Ahly

    Al Ittihad

    1
    1

    07.05.24

    Al Ahly

    Al Ittihad

    4
    1

    12.12.22

    Al Ahly

    Al Ittihad

    3
    0

    Табела

    # Клуб ОН П Н И ДГ ПГ ГР БОД Форма
    1
    Ceramica Cleopatra logoCeramica Cleopatra
    10 6 2 2 12 4 8 20 WWDWL
    2
    AL Masry logoAL Masry
    10 5 3 2 18 11 7 18 WLDWL
    3
    Zamalek SC logoZamalek SC
    10 5 3 2 14 7 7 18 DLDWW
    4
    Al Ahly logoAl Ahly
    9 5 3 1 17 11 6 18 WWWWD
    5
    Enppi logoEnppi
    11 4 6 1 10 6 4 18 DWDWD
    6
    Wadi Degla logoWadi Degla
    11 4 4 3 12 9 3 16 LDDDW
    7
    ZED logoZED
    11 4 3 4 9 8 1 15 WLLWL
    8
    Future FC logoFuture FC
    10 4 3 3 13 13 0 15 WDLDL
    9
    Pyramids FC logoPyramids FC
    7 4 2 1 11 4 7 14 WWWLD
    10
    National Bank Egypt logoNational Bank Egypt
    10 3 5 2 10 5 5 14 WLWDW
    11
    Smouha SC logoSmouha SC
    9 3 5 1 8 5 3 14 WDWLD
    12
    Ghazl El Mehalla logoGhazl El Mehalla
    11 2 8 1 7 4 3 14 WDDDL
    13
    Petrojet logoPetrojet
    10 3 5 2 9 10 -1 14 LWDDL
    14
    El Gouna FC logoEl Gouna FC
    10 2 6 2 7 9 -2 12 LWDDD
    15
    Haras El Hodood logoHaras El Hodood
    10 3 2 5 8 13 -5 11 LLWLL
    16
    El Geish logoEl Geish
    11 2 3 6 3 13 -10 9 LLLDL
    17
    Al Ittihad logoAl Ittihad
    9 2 2 5 5 11 -6 8 WLLDL
    18
    Kahraba Ismailia logoKahraba Ismailia
    10 2 2 6 9 19 -10 8 LLWWL
    19
    El Ismaily logoEl Ismaily
    11 2 1 8 5 14 -9 7 WLLLL
    20
    Pharco logoPharco
    9 0 6 3 3 8 -5 6 DDDDD
    21
    El Mokawloon logoEl Mokawloon
    11 0 6 5 4 10 -6 6 DLLDD

    Тикет на денот 03.04.2026

    Тикет на денот 03 април 2026 Kortrijk – Gent U23 Белгија: Challenger Pro League 📅 03.04.2026 🕐 20:00 💡 Тип: 1 (Победа на Kortrijk) —

    Тикет на денот 02.04.2026

    Тикет на денот 02 април 2026 Schoningen – Meppen Германија: Regionalliga North 📅 02.04.2026 🕐 19:00 💡 Тип: 3+ (3 или повеќе голови) — Квота:

    Тикет на денот 01.04.2026

    Тикет на денот 01 април 2026 MC Alger – USM Alger Алжир: Ligue 1 📅 01.04.2026 🕐 17:00 💡 Тип: 0-2 (Помалку од 3 гола)

    Тикет на денот 31.03.2026

    Тикет на денот 30 март 2026 Denmark U21 – Wales U21 Европа: Euro U21 – Qualification 📅 31.03.2026 🕐 18:00 💡 Тип: 3+ (3 или

    Тикет на денот 30.03.2026

    Тикет на денот 30 март 2026 CSR Espanol – Lugano Аргентина: Primera C 📅 30.03.2026 🕐 20:30 💡 Тип: 2+ (2 или повеќе голови) —

    Тикет на денот 03.04.2026

    Тикет на денот 03 април 2026 Kortrijk – Gent U23 Белгија: Challenger Pro League 📅 03.04.2026 🕐 20:00 💡 Тип: 1 (Победа на Kortrijk) —

    Тикет на денот 02.04.2026

    Тикет на денот 02 април 2026 Schoningen – Meppen Германија: Regionalliga North 📅 02.04.2026 🕐 19:00 💡 Тип: 3+ (3 или повеќе голови) — Квота:

    Тикет на денот 01.04.2026

    Тикет на денот 01 април 2026 MC Alger – USM Alger Алжир: Ligue 1 📅 01.04.2026 🕐 17:00 💡 Тип: 0-2 (Помалку од 3 гола)